מדי וט

  סיכום שנה, סיכום עשור...


  היום מסתיימת לה שנה לועזית נוספת, אבל לא סתם שנה אלא סוף עשור. ללא ספק אי אפשר להתעלם ממועד זה ללא תהייה על העשור שחלף ולאן דרכנו מועדות בעשור הבא . 
  בתחום בו אנו עוסקים ההתפתחות המקצועית איננה פוסקת, עד כדי כך, שהווטרינר הכללי שיודע לטפל בכל, כבר מזמן הפך ללא-רלוונטי ותחומי עיסוק ספציפיים והתמחויות הינן הבסיס לרפואה נכונה בעתיד, בדומה מאוד לרפואה הומנית. 

  כנציג הדור הישן, אהיה כנה ואומר שלא קל להדביק את הקצב ההתפתחותי וכמות הידע  והחידושים. מאידך, היכולת לעשות אינטגרציה קלינית, שלדעתי אבדה ברפואה ההומנית, ועדיין קיימת ברפואה הוטרינרית, אסור שתאבד יחד עם ההתמקצעויות וההתמחויות השונות. 

  במדי-וט, החלטנו לעשות אינטגרציה והתחלנו בתהליך של שילוב מומחים כדוגמת ד"ר ארז ביטון, מומחה לכירורגיה, על מנת לשפר ולהשביח את השירות, ולעמוד בקו אחד עם המוסדות המקצועיים בארץ . כמו כן גייסנו את ד"ר אורית חי מהנוירולוגיות המובילות בארץ, אשר מגיעה לפחות פעם בשבוע לקבלת מקרים נוירולוגים. יצרנו קשר עם ד"ר רן ניבי, פנימאי מומחה לייעוץ השותף בכל דבר ועניין. 
  מצד שני, אנו ממשיכים ברפואה כללית, אשר יוצרת את האינטגרציה, שהיא חובה בעיננו, על מנת להעניק מיכלול טיפולי שלם. 
  כדי להמשיך ולעמוד בקדמת הטכנולוגיה, שידרגנו את אמצעי האבחון שלנו, החל ממכשיר אולטרסאונד חדיש שמקנה יכולת אבחון והתבוננות אולטראסונוגרפית הרבה יותר מעמיקה, כמו גם המעבר לפיתוח רדיולוגי דיגיטלי שמעצים את איכות הצילומים ומאפשר יכולות אבחון רדיולוגיות טובות יותר, וגולת הכותרת היא כמובן מכשיר ה-CT  שמעניק אבחון תלת מימדי מדהים ,שעד לעשור האחרון לא ידענו בתחומינו. 
  יחד עם כל השיפורים הטכנולוגיים והפיכת המרפאה לבית חולים, גם הצוות שלנו גדל פי 3, והיום הוא מונה 28 נשות ואנשי צוות, להבדיל מתחילת העשור בו מנינו 9 בלבד! לשמחתי, הצוות הוותיק, ברובו עדיין איתנו, מה שמעניק למקום את האופי המשפחתי שלו ומאפשר לנו להכיר אתכם הלקוחות הרבה יותר לעומק ולא רק את בעלי החיים שלכם. אנו מנסים ומקווים שאנו מצליחים לשמור על רמת שירות גבוהה ללא הפסקה ולהעניק לכולכם תחושה של בית. 

  בשנים האחרונות אנו עדים יותר ויותר להצטרפות חברות וחברי צוות מכל המגזרים, הדתות והמגדרים...אנו דוגלים בהזדמנות מגדרית שווה ומקבלים בברכה כל אחת ואחד מאנשי הצוות. החוויה החדשה יחסית, גרמה לנו במיקרוקוסמוס הקטן שלנו, להוכיח שאפשר אחרת, שדעות קדומות הן נחלת העבר ושלכולם מגיעה הזדמנות שווה. אני באופן אישי, ואני בטוח שכל אחת ואחד מהצוות במדי-וט, גאה בכך ושמח מאוד על התהליך המבורך הזה. 
  את הידע שנצבר לאורך השנים החלטנו לאחרונה להעביר בקורס עוזרי וטרינר שיצא לפועל בשנה שעברה ונחל הצלחה רבה, בניהולה של ד"ר סיגל אשכול. הקורס ממשיך גם בעשור הבא וכולנו מקווים שילך ויתרחב עם השנים . 
  ברמה האישית כמובן שהעשור לא פסח עלי... במקביל למדי-וט ולחיים המקצועיים, הילדים כבר ממש לא קטנים. הבן בצבא והבת עומדת בקרוב לסיים את לימודי התיכון. ההורים מזדקנים, ונקודת המבט על החיים ומה אנחנו עושים פה הולכת ומשתנה. כולם עסוקים בלהגדיר ולחפש את האושר האמיתי ואף אחד לא ממש מוצא. אני באופן אישי מאמין שאוסף זכרונות טובים הם אלו שיאפשרו לכולנו, בבוא היום, לסכם את מהות האושר. העבודה במדי-וט ללא ספק מספקת המון זכרונות טובים וגורמת לי היום להסתכל מהצד ולהיות ממש גאה בכל אחת ואחד מהצוות ומהמקצוע עצמו. במקביל מצאתי שאסור לדחות חלומות וכך אני מציע לכולם. 
  באופן אישי בחרתי לממש את הטיולים שחלמתי עליהם, נסעתי למונגוליה לטיול פראי על סוסים ולארה"ב לטיול שגרם לי להרגיש "פורע חוק" בהרים סמוך לילוסטון, בלווית בוקרים מסוקסים. 
  פגשתי אנשים שהטבע וההתמודדות איתו הוא הנושא העיקרי שמעסיק אותם. גיליתי עד כמה אנחנו קטנים בעולם הזה ועד כמה אנחנו משפיעים עליו. בארצנו קשה להבחין בשינויים הסביבתיים האדירים שמתרחשים סביבו, אבל כאשר אנו רוכבים במרחבי האין קץ במונגוליה ממש ניתן מביקור לביקור להבחין בנוף המשתנה, ועד כמה דריסת הרגל שלנו בני האדם משמעותית. 
  ארצנו מובילה אותנו למאבקים הישרדותיים ומאבקי כוח שבמבחן הזמן, לדעתי , יהיו לא רלוונטים לדורות הבאים. הדורות הצעירים צריכים לזנוח מאבקים אלו ולהאבק על הדבר היחיד שאין לו חלופה וזה הכדור עליו אנחנו חיים. 
  מפה אני קורא לכולכם לפנות מעט זמן ולחשוב על הנושא,  לראות מה ביכולתו של כל אחד ואחד מאיתנו לעשות על מנת לעצור תהליכים הרסניים החל מזיהום סביבתי, בזבוז משאבים, מיחזור ועוד.


  אני מאחל לכולנו עשור חדש מלא התחדשויות, התפתחות מקצועית ועניין. עשור של בריאות לכם, למשפחותיכם וכמובן לחיות המחמד שלכם, ובעיקר עשור של זכרונות טובים והרבה רגעים של אושר.

  ידין ישורון

  עבור לתוכן העמוד