מדי וט

  סיפורו של סוייר – מלך המלמוטים


  משפחת גל מספרת את סיפורה המיוחד:

  סוייר שלנו בן החמש, הוא כלב מסוג אלסקן מלמוט, כלב שמקורו באזור הארקטי וייעודו בגרירת והובלת מזחלות בשלג. לשמחתנו, גם במדינתנו החמה הצלחנו לתת לסוייר את האפשרות להגשים את ייעודו, ובמקביל גם לתרום לחברה במסגרת פרויקט ייחודי המופעל על ידי עמותת ארז בשלוש השנים האחרונות. במסגרת הפרויקט מובאים ילדים חולים (חלקם חולים מאוד) וילדים בעלי לקויות שונות לימי כייף באתר החרמון. הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם מחלקות הילדים בבתי החולים השונים וכן עם עמותות אחרות כגון עזר מציון ועוד.

  חלק מהפעילות החווייתית של הילדים במהלך ימי הכייף בחרמון המושלג כולל רכיבה על מזחלת שלג הרתומה לשישה כלבים מגזע אלסקן מלמוט, וכמובן בהפסקות נהנים הילדים מחברתם של הכלבים הכל-כך חברותיים האלה. סוייר השתתף בפרויקט המיוחד הזה במהלך השנתיים האחרונות מתוך שלוש השנים בהן מופעל הפרויקט, והוא אחד מאותם כלבי מלמוט הגוררים את המזחלות. 

  סוייר1
  סוייר והלהקה בעבודה

  כל הכלבים המשתתפים בפרויקט שייכים למשפחות בהן הם חיים, בדומה לכל כלב אחר, אך נתרמים למשך תקופת הפרויקט, האורכת כשלושה חודשים במהלך חודשי החורף, מתוך תחושה של שליחות אמיתית של המשפחות שלהם, מתוך אמונה בפרויקט המקסים הזה, ומתוך ידיעה והבנה כי כלב עובד הוא כלב מאושר, ואין כמו לראות את הלהקה של כלבי המלמוט האלה בפעולה ולו רק פעם אחת על מנת להתרגש ולהשתכנע בכך. בחורף האחרון, קרה עוד דבר נחמד, כאשר כל הכלבים שהשתתפו בפרויקט, גם היו קרובי משפחה, ואחת הכלבות, השייכת לאחד המאלפים המפעילים את הפרויקט, היא ממש אחותו לשגר של סוייר שלנו. 

  פרויקט זה של עמותת ארז מופעל בהתנדבות על יד כלבנים מנוסים ובמהלך כל תקופת הפרויקט הכלבים שוהים בפנסיון של אחד ממפעילי הפרויקט, בנווה אטיב, וזוכים ליחס מדהים ודאגה אמתית לכל צרכיהם ואף מעבר לכך, כאילו היו הכלבים הפרטיים שלהם.

  גם בחודשים שסוייר אינו מוביל מזחלות ומשמח ילדים בחרמון, הוא לוקח חלק פעיל בשיעורים וחוגים לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

  סוייר2
  מזחלת השלג בחרמון

  ולסיום, הנה מה שכתב אחד המאלפים של סוייר עליו:

  ״בדרך-כלל אני לא מתרגש מסתם דברים ומשתדל להיות די ריאלי ולקחת בקלות את החיים. אבל יש דברים שהם חזקים ממני... הכלב בתמונה הזו הוא סוייר ״מלך המלמוטים״ מבחינתי. אלסקן מלמוט בן חמש שיודע למשוך מזחלת ולהפעיל עוצמה אדירה. יודע לעמוד על שלו מול כלבים אחרים ולרסן כשצריך, אך לעולם לא יכנס לריב מיותר. מנהיג את להקת החרמון של עמותת ארז כבר שנה שניה בכבוד גדול. אבל כשצריך אותו עדין, רך ומחבק הוא מבין מיד! ופתאום בבת אחת, אותו כלב עבודה חזק ועוצמתי הופך לדובי אוהב, עדין ומתלטף, שיקח בעדינות של אפרוח צופר מיד של ילדה בת חמש עם סרטן סופני, שיניח ראש על ילד אוטיסט שלא יודע לווסת מגע, שייתן יד וליקוק לילדה עם תסמונת דאון, ויגרום לה בבת אחת לצחוק פרוע כששתי דקות לפני היא רעדה מפחד כשראתה כלבים. זה מה שאנחנו עושים פה בעמותת ארז״.

  ירון, אנה, ינאי ועילאי גל.

  לאתר עמותת ארז:


  עבור לתוכן העמוד