מדי וט

  מפגש וטרינרים מאי 2017


  לפחות פעם בשנה אנו נוהגים לערוך מפגש וטרינרים ולארח וטרינרים מאזור חיפה והצפון לערב של הרצאות, חידושים, היכרות עם עמיתים למקצוע, ובמילים אחרות, ערב של שיתוף פעולה מקצועי וקולגיאלי לטובתם של בעלי החיים להם אנו דואגים ובהם אנו מטפלים.

  השנה ערכנו את המפגש במהלך חודש אפריל, בדגש על הצגת מקרים וטרינריים מחדשים ומעניינים, וכן, על עקרונות הבדיקה הנוירולוגית, כחלק מהשירות הנוירולוגי שאנו מעניקים בחיפה והצפון.

  ההרצאות נערכו במרכז האומנויות קסטרא שבחיפה, ואחרי שנהנינו מהכיבוד והמפגש המחודש עם עמיתינו הווטרינרים, המשכנו ליהנות מהרצאות איכותיות ומחדשות. ד״ר כפיר יזדי ומנהלת המרפאה שלנו, שני בארי, היו אחראים על המפגש המוצלח ואנחנו מורידים בפניהם את הכובע על כך שדאגו וחשבו על כל הפרטים - קטנים כגדולים.

  ד״ר יעל מרבל, אשר סיימה את ההתמחות במחלקת הנוירולוגיה בבית החולים הווטרינרי בבית דגן הרצתה על עקרונות הבדיקה הנוירולוגית היסודית והמלאה. הליך האבחון כולל פרוצדורות אבחוניות הנדרשות בהתאמה לכל מקרה ומקרה, כדוגמת שאיבת נוזל חוט שדרה (CSF) ואנליזה שלו באמצעות ציוד המעבדה המצוי אצלנו, וביצוע סריקת CT, באמצעות סורק ה-CT, המותקן בחדר ההדמיה אצלנו במדי-וט.

  בנוסף, ניתנו עוד ארבע הרצאות, שתיים מהן על ידי וטרינריות ממדי-וט:

  ד״ר סיגל אשכול תיארה את חשיבות בדיקת האנדוסקופיה במקרים של הקאות ושלשולים כרוניים, שבלעדי בדיקה זו לא היה ניתן להגיע לאבחנה מלאה. ועוד הציגה סיגל את שני מכשירי האנדוסקופיה שלנו, מכשיר הרינוסקופיה (לבדיקת מחילות האף) ואת מכשיר הציסטוסקופיה (לבדיקת דרכי השתן).

  ד״ר שירלי פורמנסקי הרצתה על מקרה יוצא דופן של דלקת בדרכי השתן בחתול על רקע זיהום בחיידק נדיר בשם Corynebacterium urealyticum, הגורם ליצירת ציפוי לבן וקשה על דופן שלפוחית השתן ודרכי השתן, ועל דרכי הטיפול המאתגרות בו.

  עוד תרמו לערב זה הרצאותיהן המצוינות של שתי וטרינריות נוספות:

  ד״ר סיגל ריטן הרצתה בנושא ״תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר", הקרוב כל כך לליבנו כולנו. סיגל תיארה שני מקרים בחתולים, שניתן היה להרים ידיים בהם ולוותר, אך בהרבה מקצועיות, אהבה, אמונה ואורך רוח, שניתנו לאותם שני חתולים, התגברו השניים על כל קושי אפשרי כמעט, והיום  הם חיים בהנאה חתולית כל אחד בביתו. היה מרגש.

  ואחרונה חביבה, ד״ר רויטל שאואט סלילת, הראתה לנו איך היא מרכיבה משקפי מגן, וכיצד טיפול בלייזר קר לשימוש בבעלי חיים, מביא להפחתת כאב ודלקות ומקצר את משך הריפוי במצבי מחלה רבים ושונים. רויטל בהחלט חידשה לנו בתחום החדש והמבטיח של שימוש בלייזר קר ברפואה וטרינרית.

  לא הרגשנו שהזמן חלף וכבר הגיעה כמעט שעת חצות, נפרדנו באיחולי לילה טוב, ולרגע לא שכחנו את עמיתנו - תורני הלילה שלנו במרפאה, והבאנו גם להם את הכיבוד. מגיע להם!
  עבור לתוכן העמוד