מדי וט

  פרוטי הארנבת  בדקנו את פרוטי, והתפעלנו משיתוף הפעולה שלה. פרוטי היא ארנבת בעלת אוזניים שמוטות אפורות ואילו כל שאר גופה מכוסה בפרווה לבנה ורכה. בחלק האחורי של גופה הבחנו במספר כתמי דם אדומים על פרוותה הלבנה.

  במישוש בטני של פרוטי הורגש משהו קשה בבטן, ואנו חשדנו כי ייתכן ופרוטי בהיריון. ארנבונים מגיעים לבגרות מינית בגיל 6 חודשים, ואורך ההיריון הוא 28 ימים.

  ערכנו לפרוטי צילום רנטגן של הבטן, וכמו שאתם רואים, בתמונה, הצילום הראה כי פרוטי אכן בהיריון עם גור אחד, התקוע ברחם ואינו מצליח לצאת. לאחר שהתגלתה הסיבה לדימום, ערכנו לפרוטי אולטראסאונד, ולצערנו, ראינו שהגור ברחמה של פרוטי חסר דופק.

  fruty


  פרוטי הוכנסה לחדר ניתוח לא לפני שהכנסנו לה קטטר ורידי למתן עירוי נוזלים, אנטיביוטיקה ושיכוך כאבים. במהלך הניתוח הוצא הגור המת יחד עם הרחם, ופרוטי נשארה במחלקת האשפוז שלנו עוד 24 שעות להשגחה ולהמשך טיפול תומך.

  פרוטי התנהגה למופת בין כל החתולים והכלבים המאושפזים שלנו, ממש התפנקה לה בין הררי השמיכות שארגנו לה בתא, התאוששה במהירות, הייתה מאוד נינוחה, ורק לאחר שהחלה לאכול שוחררה לביתה.

  שמחנו מאוד שהצלחנו לעזור לפרוטי להחלים, ושהיא חזרה ליהנות ממה שהיא הכי אוהבת – לכרסם תערובת, אספסת, גזר, מלפפון, חסה וכמובן... פירות. פרוטי חייבת להצדיק את שמה...
  עבור לתוכן העמוד