מדי וט

  על אפוקוול כבר שמעתם?

  בנוסף לארון הספרים הווטרינרי, יש לנו גם ארון תרופות וטרינריות. האם מצאתם את עצמכם לא פעם תוהים להיכן אנו הולכים כדי לשלוף את התרופות המתאימות למצבה הרפואי של חיית המחמד שלכם? ומהי אפוקוול, התרופה ״הלוהטת״ שקיבלנו בחודש האחרון?

  נספר לכם, שבקומה העליונה, בצמוד לאשפוז 24/7, שלנו יש דלת קסמים המובילה אל חדרון קטן ובו שוכן ארון גדול בעל שתי דלתות הזזה לבנות, ובו מדפים עליהם מונח כל מלאי התרופות שלנו במרפאה. מין חדרון קטן המחזיק את המרובה...

  התרופות מסודרות על המדפים בקבוצות לפי סדר אלפביתי על מנת שיהיה קל ופשוט להתמצא. בצדו של כל מדף ומדף מותקנת רשימה שמית אלפביתית של התרופות המונחות עליו. מרבית מלאי התרופות שלנו פחות או יותר קבוע אם כי יש לנו גם הזמנות מיוחדות למצבי מחלה פחות שכיחים כמו-גם מגוון הכנות רוקחיות הבאות בצורת הכנה המתאימה ונוחה יותר לחיות מחמד או כאלו בעלות מינון השונה מזה המומלץ באנשים.

  אחת התרופות החדשות שהגיעו אלינו בחודש האחרון היא תרופה בשם אפוקוול (Apoquel) של חברת זואוטיס. אפוקוול היא תרופה חדשנית הבאה לתת מענה מהיר ובטוח לטיפול ולשליטה במצבי גרד חריפים וכרוניים על רקע של אלרגיה של דלקת עור אטופית בכלבים בני שנה ומעלה. בנוסף, התרופה הוכיחה יעילות גם במצבי גרד על רקע של אלרגיה לפרעושים, אלרגיה למגע ואלרגיה למזון.

  מהי אלרגיה על רקע דלקת עור אטופית בכלבים?

  אלה מביניכם שכלבם אינו מתגרד אולי אינם מודעים לקיומה של אלרגיה עורית בכלבים, ואלה מביניכם שכלבם אלרגי ומתגרד מודעים מאוד למצבי האלרגיה העורית, ולאתגר הרב במניעת הגירוד ובשליטה בו, שלא פעם מחייב שימוש קבוע בתרופות להן תופעות לוואי.

  בדומה לאלרגיות באנשים, מחלה אלרגית בכלבים יכולה להתבטא בגרד עורי, כשהגורם לגרד הוא אלרגן מהמזון או אלרגן סביבתי, כדוגמת אבקת פרחים, עובשים וקרדית אבק הבית. ארבעת סוגי האלרגיה העיקריים בכלבים הם אלרגיה לפרעושים, אלרגיה למזון, אלרגיה למגע ואלרגיה עורית אטופית, כשהאחרונה היא אלרגיה כתוצאה לתגובה לאלרגן סביבתי. אפוקוול, התרופה החדשה ביותר על המדף שלנו באה לתת מענה לגירוד.

  מספר עובדות על אפוקוול:

  • התרופה מספקת הקלה בגירודים כבר לאחר 4 שעות, ותוך 24 שעות מציגה יעילות בשליטה בגירוד.

  • התרופה הוכחה כבטוחה לשימוש הן לטווח קצר והן לטווח ארוך (שנים), וניתן לתת אותה עם תרופות שונות אחרות, כמובן בהתאם להנחיות רופא וטרינר.

  • מנגנון הפעולה הייחודי של התרופה מכוון וממוקד בעצירת הגירוד עם השפעה מינימלית על תפקודה של מערכת החיסון.

  • התרופה מביאה לשיפור משמעותי של איכות חייו של הכלב ובעליו, ואינה מפריעה בתהליך האבחון של גורם האלרגיה.

  אנו כמובן נאבחן את מקור הגירוד של כלבכם, ובהתאם נתאים לו תכנית טיפולית והנחיות למזעור החשיפה לאותו אלרגן, כמו החלפת מזון, אימונותרפיה, טיפול בפרעושים, ובמקביל נדאג להמליץ על תכשירים להגנה עורית ולתמיכת הלחות העורית. חשוב לזכור כי לא תמיד ניתן לשלוט בגורמים הסביבתיים וכי כל כלב הוא בעל מערכת חיסון שונה, ולכן, בדומה למצב אצל אנשים, יש כלבים עם אלרגיה עורית אטופית הנדרשים לטיפול קבוע כל החיים.

  המחקר הווטרינרי מאפשר לנו לתת לכלביכם פתרונות יותר ויותר טובים וממוקדים לטיפול באלרגיה עורית אטופית, ואנו נשמח לעזור ולהקל עליהם.

  המשך קיץ נעים וללא גירודים...

   

   

   

  עבור לתוכן העמוד