רועים אוסטרלים

  עצם העניין

  הגדל

  זהו עצם העניין,סיפור המקרה של צ‘וקי:

   הבעלים של צ‘וקי הגיע איתו לאחר שהתחיל להקיא ולא רצה לאכול דבר,
  "אתמול פינקנו אותו במטעמים של סוף השבוע ולכן יש לו את קלקול הקיבה הזה".
  בהקשבה לבית החזה נשמע כי לצ‘וקי יש אוושה לבבית קלה, בנוסף צ‘וקי היה מאוד נרגש וכל נגיעה בו עוררה צווחות וגרגורים, אך נגיעה באזור הצוואר גררה צווחת כאב חדה מאוד, הבעלים אמרה כי שומרים על צ‘וקי מכל משמר ואין סיכוי שיגיע לחטוף משהוא, הדבר היחיד שיכול לשחק איתו הוא בובות פרווה שהוא אוהב. 
  היה חשוב לבחון את הרגישות בצוואר יותר לעומק תחת הרדמה.
  מכוון שצ‘וקי כבר איננו צעיר, למען האמת כבר חגג את יום הולדתו העשירי ומתהדר באוושה לבבית. ומכוון שהשילוב של הקאות ללא הפסק, חוסר תאבון וכאבים יכולים להצביע גם על מגוון רחב של בעיות, לפני שהורדם ערכנו לצ‘וקי בדיקות דם. 
  בדיקות הדם של צ‘וקי היו נהדרות כשל כלבלב צעיר ולכן המשכנו בהרדמה על מנת לבדוק מה הבעיה בצווארו של צ‘וקי.
  לאחר שהורדם במבט לתוך בית הבליעה היה ניתן לראות חפץ מאורך תקוע לרוחב בית הבליעה.
  בעזרת כלים כירורגים הוצא החפץ שהיה למעשה עצם של עוף. 

   

   

  העצם תקועה לרוחב בית הבליעה

   

    

  העצם בחוץ


  צ‘וקי חזר לביתו עם טיפול אנטיביוטי מכוון שאותה עצם פצעה את דפנות בית הבליעה והיה חשש שיתפתח זיהום. לשמחתנו, צ‘וקי צעיר ברוחו ויום לאחר האירוע  חזר לעצמו והרגיש מצוין.
  המקרה הנ"ל שב ומדגיש מדוע אנו הוטרינרים מתנגדים כל כך להאכלת חיות המחמד בעצמות עוף, העצמות הללו נשברות בקלות לחלקים דקים וחדים ולכן עלולות לפצוע את דרכי העיכול העדינות, בנוסף כמות רבה מהן עלולה לגרום לעצירות וחסימות מעיים. לכן, בפעם הבאה שאתם חושבים לפנק את יקירכם בשאריות כנפי העוף של ארוחת הצהריים תנו לו חטיף לכלבים במקום ותחסכו לעצמכם ולו בעיות שעלולות להיות תקועות לכם "כמו עצם בגרון". 

   

  הערה קטנה,חשוב לנו לומר כי הבעלים הנהדרת של צ‘וקי מודעת לבעייתיות של עצמות העוף וצ‘וקי השובב פשוט גנב את העצם כאשר לא שמה לב.

  עבור לתוכן העמוד