מדי-וט קבלה

  כמה זה עולה לי?


  סיפור שכזה הוא אחד מיני רבים בהם אנו כוטרינרים נתקלים מידי יום. הסיבה העיקרית היא מאחר ורבים מבעלי הכלבים והחתולים או לצורך העניין כל חיית מחמד אחרת אינם לוקחים בחשבון בזמן רכישת הכלב או אימוץ את האחריות המוטלת עליהם וכמובן את העלויות המלוות טיפול נכון בבעל החיים.

  בשנים האחרונות חלה התקדמות משמעותית ברפואה וטרינרית בארצנו הן ביכולות הרפואיות ואמצעי האבחון, והן באיכות הציוד המצוי בידי וטרינרים. התקדמות זו מבורכת אך כוללת בחובה הוצאות לא מעטות אשר בסופו של דבר מייקרות את הטיפול הוטרינרי . מאידך בשל התקדמות זו ביכולתנו היום לאבחן מחלות בשלבים מוקדמים יותר ולתת מענה טוב ואיכותי יותר. המחירים בהם נוקבים הוטרינרים בזמן מתן שרות ברובם צמודים למחירון אשר מופץ ע"י אגודת הרופאים הוטרינרים לחיות מחמד ומטרתם לכסות לא רק את עלות הטיפול ספציפית אלא לאפשר החזקה של מרפאה וצוות מיומן על מנת לתת טיפול ברמה גבוהה.

  רבים מכם בודאי דרשו הצעות מחיר מוטרינרים שונים לטובת טיפול זה או אחר ונתקלו בהפרש מחירים שלעיתים חורג מגבולות הנורמאלי. הפרשי מחירים הינם לשיקולו של הווטרינר המטפל אך תמיד יש להסתכל על השירות בעין ביקורתית ולא בהכרח לרוץ לממעיט במחיר. אני בטוח שבמידה והייתם חשופים יותר למתרחש מאחורי הקלעים רבים מכם היו יודעים במה מדובר והיו מחפשים את הטיפול הטוב ביותר.

  לצערנו בתחום הוטרינרי אין ועדות שמבקרות איכות וסטנדרט שירות ולכן כל החפץ כרצונו יעשה , מאידך רבים הם הוטרינרים אשר בחרו להם דרך של שיפור האיכות ושירות ואלו הם אשר לצערנו לרוב נפגעים . מרפאות שבחרו בשירות ברמה גבוהה אינן יכולות להוזיל מחירים משמעותית מאחר והדרך לקריסה כלכלית בדרך זו היא קצרה ביותר.

  אז מה ניתן לעשות? עצתי היא, לאלו אשר חפצים בבעל חיים כחלק מהמשפחה, לא לשקול רק איזה בעל חיים הייתם רוצים כחיית מחמד אלא גם לחשוב על העלויות הכרוכות בטיפול בו כולל אוכל וטיפול וטרינרי שוטף, רבים נוטים לחשוב שטיפול שוטף שווה ערך לעלות בעל החיים. כלומר, במידה ואומץ מאגודה הוא לא יעלה הרבה גם בעתיד. זו טעות נפוצה ולעיתים עוגמת הנפש יכולה להיות אדירה. בעל חיים עלול לחלות או להיות מעורב בתאונה והטיפול במקרים אלו יכול להיות מאוד ארוך ויקר ללא קשר לעלות ראשונית של בעל החיים. עלויות אלו ניתן לחשב באופן גס בשיתוף עם הווטרינר ואז להחליט האם לשים לטובת הטיפול כסף בצד כל חודש או להצטרף לתוכנית ביטוחית זו או אחרת או אולי בשלב זה לא להכניס חיית מחמד הביתה. 

  כיום יש מספר חברות ביטוח אשר מציעות ביטוח רפואי לחיית המחמד וניתן לפנות אליהן בהצעת מחיר. ישנן מספר מרפאות אשר מציעות תוכנית ביטוח משלהן, תוכניות ביטוח אלו מוגבלות ובמידה והטיפול דורש הפניה למקום אחר לדוגמה בדיקת CT ביטוח מרפאתי לא יוכל לכסות אותו, מאידך כל אשר הווטרינר המטפל ביכולתו לבצע, יכול להיות מכוסה ועל כן שווה לבדוק מה הן היכולות ובמה בדיוק מדובר.

  אלו ביניכם שמטפלים בחתולי רחוב אני ממליץ לפנות לאגודות השונות ולבקש תמיכה. גם במקרים אלו עליכם לזכור שרוב האגודות לא יוכלו לתת מענה למקרי חירום ועל כן תאלצו להשתמש בשירותם של וטרינרים פרטיים ,בדרך כלל, בעלות מלאה.

  בחזרה לליבי, הכלבה ננטשה על ידי בעליה ועם זאת טופלה ונותחה בכל שלוש רגליה. לאחר מספר שבועות אדם נחמד ראה אותה והתאהב מיד והכלבה אומנם צולעת אך מאושרת הלכה איתו לביתו. כיום ליבי כלבה מאושרת ומשוקמת הולכת על כל ארבע רגליה, ללא צליעה!!!. ומרגישה מצוין.

  אני מאחל לכל בעלי החיים שיזכו לסוף טוב כמו ליבי

  עבור לתוכן העמוד