מדי-וט קבלה

  סוסים

  רכיבת סוסים נהפכה בשנים האחרונות ליותר ויותר פופולרית. סיבה אמיתית לעניין אינני יכול למצוא אבל ייתכן שהסיבה העיקרית היא שסוסים נהפכו לאחרונה ליותר נגישים ומספר החוות שעוסקות בספורט זה על כל גווניו הולך וגדל.
  הגדל

  עם התפתחות ספורט זה בארץ נוספו מספר גזעים ידועים שלא נראו לרוב בארצנו, בתחילה ייבאו בעיקר סוסי מרוץ מגזע טורוברד ובשנים האחרונות סוס מסוג קווטר תפס תאוצה וכיום מאוד נפוץ בארצנו וענפי הספורט סביב גזע זה מאוד פופולריים.
  סוס הקווטר הוא למעשה סוס עבודה אמריקאי טיפוסי ומקורו הוא מערבוב של מספר גזעים שהובאו עם המתיישבים החדשים באמריקה ואלו כוללים סוסים ספרדיים סוסים ערביים וסוסי מרוץ אנגליים.
  הכלאה זו של סוסים הביאה לעולם סוס שאיננו גבוה במיוחד בעל מבנה שרירי חזק, בעיקר בחלקו האחורי, במילים פשוטות ישבן גדול. סוסים אלו שימשו למטרות רבות כדוגמת איסוף בקר או העברתו מרחקים ארוכים. גרירת עגלות של מתיישבים חדשים, ולמעשה בכל פעילות אחרת שאליה נדרשו. בנוסף סוסים אלו דרשו מעט בכל הקשור לאחזקה שוטפת ועל כן התאימו לאורך חיי המתיישבים החדשים באמריקה. 
  גולת הכותרת של גזע זה היא יכולתו לצאת לריצה במלוא המהירות ממצב עמידה ולגמוע מרחק של רבע מייל במהירות מדהימה ועל כן שמם קווטר כלומר רבע. עם הגירת התושבים החדשים באמריקה מערבה סוס זה החל לשמש בעיקר כשותף לרעיית הבקר. כשותף לעבודה זו הסוס נדרש לבצע ריצות קצרות ומהירות סיבובים חדים ולפתח חוש לבקר. וכמובן שסוס זה הוכיח יכולות מדהימה בכל התחומים הללו ונהפך לסוס רעיית בקר מדרגה ראשונה.
  עם השנים הסוס הלך ואבד ממעמדו וזאת עקב ההתפתחות הטכנולוגית האדירה לה אנו עדים במאה האחרונה. דחיקה זו גרמה לכך שהסוס כיום משמש בעיקר כתחביב או שעשוע ולא ממש נדרש לעבודה, מצד שני מאחר וספורט הוא אחד מתחומי העניין העיקריים של האדם פותחו הרבה מאוד תחומי ספורט הקשורים ליכולותיו של סוס זה ועבודתו בעבר.
  תחומי ספורט אלו כוללים Cutting בענף ספורט זה הסוס נדרש להוכיח את חוש הבקר שלו ולבודד עגל מעדר פרות כשם שנהגו לעשות בוקרים לצורך סימון עגלים. מרוץ חביות הוא תחום נוסף של ספורט בו הסוס נדרש להוכיח את מהירותו למרחקים קצרים ויכולתו המדהימה לבצע סיבובם בעלי קוטר כמעט אפסי. Raining זהו תחום ספורט ברכיבה מערבית אשר מגביל אולי לדרסאג‘ ברכיבה אנגלית ומטרתו להדגים את הקשר הטוב בין הסוס לרוכבו והציות המדהים לפקודות ותנועות גוף שלא לדבר על אופיו הנוח והרגוע של הסוס. כל ענפי ספורט אלו ואחרים נהפכו בשנים האחרונות למאוד פופולריים בארצנו ותחרויות נהפכו לשגרה.
  אז לאלו ביניכם שמוצאים עניין בסוסים ונהנים מסרטי מערבונים ואקדוחנים אני ממליץ להשלים את הפנטזיה ברכיבה על סוסים שכאלו, החוויה מדהימה וממכרת.

  עבור לתוכן העמוד