מדי-וט

  חרדות ופחדים

  הגדל
  חרדות יכולות להיות מסוגים שונים החל מחרדת נטישה וחלה בחרדות מרעשים כדוגמת קול פיצוץ זיקוקים או סירנת אמבולנס.
  להופעה של חרדות מסוג זה אין כללים ואלו יכולות להתחיל כתופעה חדשה שלא הייתם רגילים לה בעבר ולעיתים הבעיה מתחילה כבר מהרגע הראשון כאשר בעל החיים מגיע הביתה. 
  הסיבות לכך הן רבות ויכולות לנבוע מחוויה שהכלב עבר בגיל צעיר או כתוצאה משינויים סביבתיים כדוגמת בן שיצא לצבא, שינוי דפוסי העבודה של הבעלים או אפילו מעבר דירה, שלא לדבר על סוציאליזציה לא נכונה וחינוך לקוי כאשר היה גור. 
  כלבים המדגימים בעיה כבר בהתחלה רצוי לבדוק האם הבעיה נובעת מיחס ומסרים מוטעים שניתנו לכלב מלכתחילה ואופן האילוף שלו, או כתוצאה מבעיה אחרת. 

  אצל כלבים מבוגרים חרדות יכולות להופיע ללא סיבה נראית לעין וזו ללא הבדל גזע או מין. בדרך כלל החרדה באה לידי ביטוי בהרס חפצים בבית או מתן צרכים ולרוב כאשר הבעלים לא נמצאים בבית או במהלך הלילה. 
  חרדות שכאלו ובעיות התנהגות הינם אחד הגורמים המובילים למסירת כלבים או אפילו הרדמתם. זאת מאחר ורבים אינם מודעים לכך שכיום ישנם אופציות טיפוליות או מאחר ואין לבעלים את הנכונות לשתף פעולה.
  כיום ישנם לא מעט אנשים חלקם רופאים וטרינרים וחלקם מאלפים שמתמחים בתחום ויכולים להציע פתרונות לא מעטים בין אם על ידי שינוי דפוסי התנהגות עם הכלב או שימוש בתרופות שונות או אפילו שילוב של שני הדברים גם יחד. רבים מטיפולים אלו דורשים סבלנות ואורך רוח אך אל תאמרו נואש, רבים מטיפולים אלו שכרם בצידם.

  בארצות מערביות ישנם מעונות יום שמיועדים למטרה זו אך אלו עדיין אינם קיימים בארצנו.
  אז אם אתם סובלים, זיכרו, כלבכם סובל לא פחות. פנו לוטרינר והתייעצו איתו ואולי סנופי בסופו של דבר לא יפחד להשאר לבד.
  עבור לתוכן העמוד