ידין והאוסטרלים

  ד"ר שני שטיין ילין

  שני שטיין 
  שני, ילידת נשר שליד חיפה, בוגרת בית הספר הריאלי העברי שבחיפה, כשהיא מרחיבה עד 10 נקודות (!) בתקשורת ו-5 במתמטיקה. ולשאלה, איך זה שלא למדה ביולוגיה כרקע להיותה וטרינרית, היא צוחקת ומסבירה שהיא אמנם הייתה רשומה כתלמידה מן המניין, אך כולה הייתה נתונה בתנועת הצופים בשבט נשרים. שני הייתה מכורה לצופים כחניכה ובהמשך כמדריכה במשך שנתיים, ובכיתה י״ב נבחרה לצוות המוביל כמדריכת שכב״ג (השכבה הבוגרת), ורק על זה אנחנו אומרים שאפו! אבל חכו, זה לא הכל, יש עוד...

  שני שירתה כמדריכת מורן בתותחנים, ואת מרבית שירותה הצבאי העבירה בבסיס חיל האוויר שבמצפה רמון, כשהיא שוב עושה את מה שהיא הכי טובה בו – מדריכה חיילים וקצינים בקורס סימולטורים של היחידה. בהמשך השירות יצאה שני לקורס מפקדות ופיקדה על שני קורסים של מדריכות מורן. כלומר, מדריכה של מדריכות, או, בשם אחר, מדריכת-על...

  בתום השירות הצבאי המהנה, בחרה שני לעבוד עם עוד שתי חברות מהצבא במשך שנה בעבודה מועדפת בחקלאות. בתחילה עבדה בקטיף תפוחים מכל הזנים בקיבוץ ברעם שבצפון, ולאחר-מכן הדרימה למושב צופר שבערבה ועבדה בקטיף פלפלים ועגבניות שרי, מאז היא גם מומחית-על בזני תפוחים, פלפלים ועגבניות.

  ולאחר שהתנסתה בחקלאות ואגרה את כל הידע החקלאי הזה החליטה שני לטוס לדרום אמריקה לטיול הגדול של אחרי הצבא. במשך שמונה חודשים מהנים שהתחילו בקולומביה, והמשיכו דרך פרו, בוליביה, ארגנטינה, ברזיל, צ׳ילה ועוד, חרשה שני את היבשת הדרומית. אחת ההתנסויות היותר משמעותיות עבורה הייתה כשהתנדבה חודש ימים בפארק מיוחד במינו, המשמש כמגן לחיות בר, בשם Ambue Ari בלב הג׳ונגל הבוליביאני. שני הייתה המטפלת האישית של שתי פומות צעירות, ובנוסף, היו לה מטלות משותפות שהתחלקו בין צוות המתנדבים.  

  ההתנסות הזו היא שהביאה את שני להחלטה ללמוד וטרינריה. ולא רק החליטה אלא גם עשתה. שני חזרה לארץ, והתחילה ללמוד לימודי בעלי חיים בפקולטה לחקלאות ברחובות. במהלך קורס קיץ משותף בין שנה ראשונה ושנייה הכירה שני את אדם, מי שלימים יהיה בן זוגה לחיים, במהלך קורס קיץ משותף. שני סיימה את התואר והתקבלה ללימודים בבית הספר לרפואה וטרינרית בבית דגן, וכך גם אדם. שני בחרה את לימודי הווטרינריה ואילו אדם בחר במסלול לדוקטורט באימונולוגיה במכון ויצמן. ושימו לב מה הספיקה שני לעשות במהלך הלימודים שלה – אימצה כלב בשם פליפה, עבדה כאחות וטרינרית במרפאה באזור רחובות והביאה לאוויר העולם תינוק חמוד בשם זיו, שנולד חודש לפני תקופת המבחנים של שנה שלישית! וכמו כל דבר ששני לוקחת על עצמה, כך גם הפעם - היא למדה, עברה את המבחנים תוך כדי כך שהיא גם אימא טרייה, ובקיץ 2019 סיימה בהצלחה את לימודי הווטרינריה. ללא ספק ג׳ינג׳ית זה אופי ויכולות!

  שני נהנית מטיולים בארץ ובעולם, עושה קרוספיט, וכמובן, נהנית מבילויים משפחתיים עם זיו.

  אלינו למדי-וט הגיעה שני לראשונה במהלך שנת הלימודים האחרונה שלה כסטודנטית לתקופה של שבועיים, והיה ברור לה וגם לנו כי רגע אחרי קבלת התואר היא מצטרפת אלינו לצוות! וכך היה. שני מספרת שהיא התאהבה בצוות, באווירה של בית החולים שלנו, בצורת העבודה ואמצעי האבחון המתקדמים המאפשרים ביצוע אבחון, טיפול ועזרה לחיות המחמד, שגם הן חלק מהמשפחה שלנו. 

  אנו מאחלים לשני שתמשיך ליהנות מהעבודה כווטרינרית, תרחיב בתחומים המעניינים אותה כמו רפואה פנימית וכירורגיה, ותהנה מהמעבר חזרה לצפון, לעמק, לבית שלה ושל משפחתה בקיבוץ שריד.

  עבור לתוכן העמוד