ידין והאוסטרלים דר סיגל אשכול

  קטיה איליצ׳וב

  קטיה

  קטיה, פקידת הקבלה המוכשרת שלנו, היא ילידת רוסיה, וגדלה עד גיל 6 בעיר אופה שבמערב הרי אורל עד שעלתה לארץ עם הוריה ואחיה הצעיר, והגיעה לחיפה. בכיתות א׳ ו-ב׳ למדה קטיה בבית ספר דתי אך לאחר מכן עברה לבית ספר בחינוך הממלכתי וסיימה את תיכון ליאו-בק, עם בגרות במגמת תקשורת.

  כילדה וכנערה השתתפה קטיה בהרבה חוגי העשרה. היא ניגנה בפסנתר במשך שש שנים, ניסתה קצת ג׳ודו, השתתפה בשיעורי שח-מט, והיא גם אלופת הארץ באגרוף עד גיל 13! כן, כן, ואם תשאלו איך הולך אגרוף עם פסנתר – אז מסתבר שהולך, וקטיה לא נפצעה אפילו פעם אחת! קטיה התאמנה באגרוף במועדון הפועל, ולמרות שלא נפצעה אפילו פעם אחת – פרשה בשיא. אז אל תנסו אותה בקבלה כי למרות החיוך שלה, בהחלט יש לה את זה...

  את שירותה הצבאי עשתה כחיילת בבית משפט צבאי ליד ג׳נין בתפקיד של פקידת קבלה, והייתה אחראית, בין היתר, על זימון עצורים וניהול תיקים. קטיה נהנתה מהשירות המעניין, וכשהיה ניתן, הייתה נכנסת לשמוע דיונים שלא נערכו בדלתיים סגורות.

  לאחר השחרור טסה קטיה לקנדה לעבוד בעגלות. במשך 4 חודשים אינטנסיביים היא עבדה בטורונטו, מונטריאול, קוויבק סיטי והליפקס שבנובה סקוטיה, לחופי האוקיינוס האטלנטי. כאן נהנתה קטיה במיוחד מהקירבה לאוקיינוס, ולעניין זה עוד נחזור בהמשך. למרות העבודה הקשה של 12 שעות ביום, לקראת סוף התקופה הצליחה קטיה להוריד מהעומס וליהנות מהשהות בקנדה, ובעיקר בהליפקס, שממנה, כעיר נמל, יצאו בשנת 1912 כוחות הסיוע הקרובים ביותר לטיטניק. קטיה לא באמת הצליחה לחסוך אלא נהנתה בזמן אמת מהכסף שהרוויחה וחוותה את השהות בקנדה. כמו שצריך.

  לאחר שחזרה לארץ החלה קטיה לעבוד במלצרות בחיפה כדי לממן את אהבת הטיולים שלה. היא נסעה וביקרה ביוון, ברלין, פראג, אמסטרדם והולנד. לאחר מיצוי תקופת הטיולים החלה ללמוד הנדסת תעשיה וניהול באוניברסיטה הפתוחה, ולאחר זמן לא רב, הבינה שהתחום לא מעניין אותה מספיק, ובאותה המסגרת, בחרה הפעם תחום המתאים לה יותר, והחלה ללמוד מדעי החברה בדגש על ניהול, והיא נהנית מהבחירה שלה, גם אם היא רק בסמסטר הראשון של הלימודים. מעבר למקצועות הלימוד המעניינים, המקנים ידע לחיים, היא נהנית מהאווירה הלימודית, וטוענת שתכני הלימוד מכניסים דברים לפרופורציות.

  ואיך הגיעה אלינו לקבלה במדי-וט? כמו שכבר אתם יודעים, אצלנו קיימת מסגרת של ״חבר מביא חבר״. אלה, פקידת הקבלה האחרת שלנו, שהחלה לעבוד לאחרונה גם כאחות וטרינרית, הביאה אלינו את קטיה. ורק לרענן את זיכרונם של מי שכבר שכח קצת- אלה הביאה נויה, ואת נויה הביאה עדן... בקיצור, חברות מביאות חברות, וזה עובד מצוין! קטיה השתלבה מהר מאוד בעבודה, היא מבינה את העניינים ואת הצרכים השונים של להיות בקבלה העמוסה שלנו, משתלטת על הכל ביעילות ובנעימות, ותמיד עם חיוך אמיתי, ומאפשרת לנו להעניק לכם שירות יעיל ונעים. 

  קטיה בזוגיות מזה שנתיים, ולמעשה, ההיכרות שלה עם אלה היא דרך בני הזוג של השתיים. בן הזוג של אלה הוא אחיין של בן זוגה של קטיה. אז לא רק חברות, אלא משפחה שכזו... 

  ומה קטיה אוהבת במדי-וט?  - את האווירה, את היחס של צוות האחיות והרופאים, וכמובן את העבודה במחיצתן של חיות המחמד. קטיה גדלה עם בעלי חיים. לקטיה הייתה חתולה בת 10 בשם מוסיה, וכיום יש לה כלב מעורב בן 7 בשם סיימון, שאומץ על ידה לאחר שנמצא ברחוב. קטיה עדיין ממשיכה לעבוד כמלצרית בסופי שבוע וכך נהנית מכל העבודות ומהגיוון שהן מעניקות לה, ומצליחה גם ללמוד לתואר ראשון. אנו מורידים בפניה את הכובע על כל ההספק המרשים והחריצות הזו. בכלל, נראה כי קטיה לא מוותרת על כלום, גם לא על אהבתה לנסיעות, וכבר מתוכננות לה שתי נסיעות לשנה הקרובה, כשאחת מהן היא לעשות סנובורד, שהוא עוד אחת מהאהבות שלה. קטיה אוהבת ספורט ואקסטרים, הליכות בים, הליכות ביער, גלישת גלים בגלשני סופט, ואוהבת ספינות ואת השקט שהן מביאות עמן. לא פלא שנהנתה כל-כך בהליפקס.

  המוטו של קטיה לחיים הוא להיות אופטימיים. כמה פשוט, נכון ומדויק, ואנחנו אופטימיים לחלוטין שהיא תצליח בתוכניות שלה לעתיד - לשלב לימודים, נסיעות, שקט שמביאות ספינות, וכמובן, עבודה במדי-וט. רק זכרו שלא כדאי להרגיז אותה (למרות שאין סיכוי שזה יקרה), ותתייחסו אליה יפה – אל תשכחו כי למרות החיוך, הנועם והשירות המצוין שהיא מעניקה ללקוחות היא אלופת הארץ לשעבר באגרוף...

  עבור לתוכן העמוד