ידין והאוסטרלים דר סיגל אשכול

  ד"ר ארז דרור

  erez dror

  ד״ר ארז דרור, כמו רבים מהצוות שלנו, נולד, גדל והתחנך בחיפה, וסיים את לימודיו בתיכון אורט חנה סנש במסלול מחשבים. מאז ומעולם התלבט ארז בין שני התחומים שעניינו אותו והיו קרובים לליבו – וטרינריה ומחשבים, ולכן לא מפתיע שבמשך שנתיים נוספות המשיך בלימודי הנדסאי מחשבים במסגרת העתודה האקדמית בטכניון. אך הסוף, כאמור, ידוע מראש, וארז בחר במסלול הארוך של לימודי וטרינריה.

  עוד בהיותו נער בן 16 החל ארז להתנדב במסגרת מחויבות אישית במרפאות וטרינריות בחיפה, ולאחר מכן החל לעבוד בצער בעלי חיים. במהלך לימודיו בעתודה, הגיע ארז גם למדי-וט מיד לאחר שנרכשה על ידי ידין בשנת 2000, עוד כששכנה ברחוב גבעון בחיפה, כך שאפשר להגיד שארז הוא מדור המייסדים... במהלך תקופת עבודתו כאסיסטנט רכש ארז הרבה ניסיון ברפואה וטרינרית עוד לפני שהתגייס לצבא.

  כשסיים ארז את לימודי העתודה, התגייס לצבא, ועבר הכשרה ארוכה ומיוחדת בצוללות, ושימש בתפקיד לוחם. ההכשרה הארוכה והתפקיד המורכב חייבו את ארז בחתימה של שנתיים נוספות על השירות הסדיר, כך שארז שירת חמש שנים בצבא. במהלך שירותו הצבאי, במהלך מלחמת לבנון השנייה, הכיר ארז את תמר, היום אשתו. 

  לאחר שחרורו מהצבא בחר ארז לצעוד את שביל ישראל, וכך, מעט לפני ערב פסח יצא ארז עם שותפו לשביל, תייר אמריקאי, לעשות את שביל ישראל מצפון לדרום. שני השביליסטים הצליחו לסיים את כל השביל במשך חודש וחצי בלבד, עם הפסקה קטנה של יומיים לערב פסח. ארז אהב להיות שביליסט, נהנה מהליכה של 12-14 שעות ביום החל בשעות הבוקר המוקדמות, ממראות הטבע המשתנים ומהשקט.

  ועתה, לאחר סיום השביל, הגיעה העת (שוב) ללמוד. מסלול הלימודים הארוך החל במכינה של לימודי מדעי החיים של האוניברסיטה העברית בירושלים, אותה סיים ארז בהצטיינות. משם המשיך ארז לתואר ראשון בלימודי מדעי בעלי החיים ברחובות, ובסיום התואר התקבל ללימודי וטרינריה בבית הספר לרפואה וטרינרית ע״שׁ קורט של האוניברסיטה העברית בירושלים, אותם סיים בשנת 2015.

  אבל ארז לא אחד שישקוט רק על לימודיו, ובמקביל להם, למעט בשנת הסטאז׳, עבד כטכנאי במחלקת סוסים ובמחלקת חירום של בית החולים הווטרינרי, ובנוסף, עבד גם בבנק הדם של הסוסים. העבודה הזו הבהירה לו באופן חד-משמעי כי ייעודו להיות רופא וטרינר של כלבים וחתולים.

  ועוד אירוע חשוב בהספק הבלתי נתפס של ארז - רגע אחרי התואר הראשון ולפני לימודי הווטרינריה התובעניים והאינטנסיביים, התחתנו תמר וארז, ונסעו לירח דבש במרכז אמריקה וחרשו את קוסטה ריקה וגואטמלה.

  לאחר שסיים את לימודי הווטרינריה, המשיך ארז בלימודיו לאחר שהתקבל לשנת אינטרנשיפ בחיות קטנות בבית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי, שנה עמוסה של עבודה מאומצת ומאתגרת עם הרבה כוננויות ומעט שעות שינה. ודווקא לאחר מחצית שנה זו, עברו תמר וארז לגור בכרכור עם תינוק חדש בשם נעם, כאילו להוסיף על האתגר והשעות הארוכות במחלקת החירום של בית החולים גם את הנסיעות והפקקים לאזור המרכז.

  לארז מספר רב של תחביבים. קשה לדעת במה להתחיל: ארז אוהב להרכיב פאזלים מורכבים עם אלפי חלקים, ותסמכו עליו שהוא מתחיל לתרגל את הבן שלו במיומנות הזו. בנוסף, ארז אוהב לצלול והוא סיים קורס צלילה שני כוכבים בן שבוע באילת בהיותו בן 17. ומעשה שהיה כך היה: ארז, כאמור, עבד, ובחופש הגדול שבין כיתה י״א לכיתה י״ב גילה שמרוב עבודה הצטבר לו ״הון תועפות״ בחשבון הבנק, במונחים של נער כמובן, והוא החליט לבזבז את הכסף על מה שהוא ממש רוצה. בתחילה חשב על צניחה חופשית, אך בסופו של דבר נבחר קורס הצלילה וקורס רכיבה על סוסים בהיפודרום שהיה קיים בזמנו. ארז מעיד על עצמו שהיה תולעת ספרים. הוא אוהב לקרוא ספרים, בעיקר ספרי פנזטיה, אך לא רק, ויש לו ספריה ענקית. כשהוא נשאל איזה ספר הוא היה לוקח איתו לאי בודד, הוא עונה בחיוך ״את האייפד שלי״, ואם אתם שואלים למה אייפד? – אז התשובה היא שהספריה שלו באייפד כוללת כ-2,000 ספרים! 

  אך התחביב העיקרי של ארז, עוד מילדות, הוא אהבת בעלי חיים, ולתחביב הזה תמיד יימצא לו זמן:
  לארז חתול בשם גינס, שנמצא בבניין עם שבר בגפה קדמית, ואומץ על ידו כשהיה עדיין בצבא, והיום הוא בן 11, עוד חתולה בת 6 העונה לשם סוקי, שנמצאה באתר בנייה, ובנוסף, כלב רועים גרמני שננטש בבית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי, בשם ג׳ימי, שאף אותו אימץ ארז בהיותו סטודנט לווטרינריה, וכיום הוא בן 3.5. ג׳ימי אפילו מגיע לעיתים עם ארז למשמרת לילה. כילד היה לארז כלב בשם דיק שקיבל כירושה מסבא, וחתול מייקון בשם מייק, ששקל 12 ק״ג! עד לגיוס גידל ארז גם צ׳ינצ׳ילות. הוא התחיל עם שתי צ׳ינצ׳ילות, וסיים עם 27... אך עם הגיוס נאלץ למסור אותן. ובנוסף לכל המחוות המרגשות האלה, במהלך לימודיהם, גידלו תמר וארז במשך שנה וחצי גור נחיה בשם גורדון, המשמש היום ככלב נחיה לעיוור, שארז שומר איתו ועם בעליו על קשר עד היום.

  ארז שמח על הבחירה שלו במקצוע הווטרינריה. בעיקר הוא אוהב את תחום רפואת החירום המאתגר וגם מתעניין בכירורגיה. ומה הוא אוהב במדי-וט? בלי לחשוב פעמיים הוא עונה כי הוא אוהב את האווירה הטובה ואת תחושת הבית. הוא אוהב לעבוד במסגרת של בית חולים, בו יש צוות גדול ומנוסה של רופאים, וניתן תמיד להתייעץ. חלפו להן 15 שנה מאז שהיה ארז אסיסטנט במדי-וט ועד שחזר אלינו הביתה שוב, והפעם כווטרינר, והרבה דברים התרחשו גם בבית, במדי-וט. במהלך תקופה זו הפכה מדי-וט ממרפאה וטרינרית לבית חולים וטרינרי גדול ומצויד, הנותן מענה מקצועי 24/7. 

  אנו מאחלים לארז שימשיך להרגיש בבית ולהספיק לעשות את כל הדברים שהוא אוהב.

  עבור לתוכן העמוד