ידין והאוסטרלים דר סיגל אשכול

  ד"ר סיגל אשכול

  סיגל ילידת קרית ים, ואת התיכון סיימה בהצטיינות במקצועות מתמטיקה, פיזיקה וכימיה. עוד לא סיימנו את המשפט הראשון והמילה הצטיינות כבר הופיעה בו, ולא בפעם האחרונה...

  מיד לאחר שסיימה את לימודיה התגייסה לצה״ל ושימשה בתפקיד מדריכת שריון בבית הספר לשריון. סיגל יצאה לקצונה, וסיימה בהצלחה את קורס הקצינות האחרון שנערך בבה״ד 12 כקצינת הדרכה. כקצינה, הייתה חתומה קבע במשך תשעה חודשים, ושירתה כמפקדת קורס נהגי נגמ״שׁ בבית ספר לחי״ר שבביסל״ח.

  לאחר שחרורה טסה סיגל לשמונה חודשים לטיול הגדול של אחרי הצבא. היא טיילה במזרח, וחוותה את הנופים, התרבות והאווירה בהודו, נפאל, תאילנד ולאוס. היא יצאה אמנם יחד עם חברה, אך בסופו של דבר טיילה את מרבית הזמן לבד, וזו הייתה עבורה חוויה מיוחדת ושונה.

  סיגל התלבטה אם לבחור במסלול לימודים של אדריכלות או של וטרינריה, וה״אאורקה״ להתחיל ללמוד במסלול הארוך, המאתגר והמורכב של וטרינריה התרחשה בטרק האנאפורנה הקשה והארוך שעשתה בנפאל. שם נמצאה התובנה להתלבטות הארוכה. שלושה שבועות של הליכה בטרק האנאפורנה היפהפה, אך הקשה והמאתגר, אפשרו לסיגל זמן ממושך ושקט למחשבות, וסייעו לה לקבל החלטות כי אין לחשוש מדרך קשה, תרתי משמע, וכשחזרה החלה במסלול הלימודים הארוך.

  את התואר הראשון היא עשתה במדעי בעלי החיים בפקולטה לחקלאות ברחובות, אותו סיימה גם כן בהצטיינות. ביום הראשון ללימודים היא הכירה את ד״ר כפיר יזדי (אז עוד סטודנט שנה ראשונה, יום ראשון), ומאז הם חברים טובים טובים, שסיימו את מסלול לימודיהם ביחד, וגם דרכיהם המקצועיות לאחר מכן כמעט ולא נפרדו... על זה עוד נרחיב מעט בהמשך. משם המשיכה סיגל ללימודי וטרינריה בבית הספר לרפואה וטרינרית ע״ש קורט של האוניברסיטה העברית, וסיימה אותם בהצטיינות כפולה: גם מצטיינת דיקן וגם מצטיינת רקטור האוניברסיטה העברית בירושלים!

  לאחר סיום לימודיה, נבחרה סיגל להישאר לשנת אינטרנשיפ ברפואת חיות קטנות במסגרת בית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי. שנת האינטרנשיפ היא שנה קשה פיזית, תובענית ומאתגרת במיוחד. סיגל הגדירה אותה כמדהימה, ועוד הוסיפה כי שנה זו הביאה אותה לדפוסי עבודה ורמה מקצועית מהגבוהים ביותר, והיא מברכת על כל רגע בה. וגם אנחנו!

  סיגל, כמו כולנו במדי-וט, נדבקה בחיידק אהבת בעלי חיים עוד בהיותה ילדה. את הכלב הראשון היא קיבלה בגיל 15, ובתמיכתו של אביה, לאחר שאימה הסירה סופית את ההתנגדות על הבאת כלב הביתה, ומאז היא מגדלת הרבה בעלי חיים.

  יחד עם גדי בעלה הם מגדלים באהבה רבה את שני כלביהם הירו וגולדה יחד עם שני החתולים סוי וג׳ינג׳י. כל הכלבים והחתולים שלה הם מעורבים ומאומצים מהרחוב. ג׳ינג׳י החתול אומץ על ידי סיגל לאחר שהגיע למרפאה שלנו, חסר פרווה ועם ריקבון חזק בפה כתוצאה מדלקת חניכיים חריפה וכואבת. סיגל לקחה אותו לביתה, שם עבר תהליך שיקום ארוך מאוד, שכלל טיפולים רבים בפה, שכללו עקירות של כל השיניים, וטיפולים תרופתיים ממושכים למחלת החניכיים הקשה ממנה סבל וגם לפטרת. אך אל דאגה, ג׳ינג׳י מצליח לאכול הכל, גם מזון מוצק, ללא בעייה ובהנאה רבה. בהחלט סיפור יוצא דופן, שמעל הכל, מעיד על סיגל...

  בשעות הפנאי שלה סיגל אוהבת לטייל בארץ ובעולם. בנוסף לטיול של אחרי הצבא הספיקה סיגל לטייל בפרו ובהודו, ובסוף שנת האינטרנשיפ ורגע לפני שהתחילה לעבוד במדי-וט, נסעה לטיול למרכז אמריקה וטיילה בפנמה, קוסטה ריקה, בליז, מקסיקו, גואטמלה וארה״ב.

  סיגל אוהבת לשמוע מוסיקה ישראלית יפה עכשווית אך גם קלאסית, ומתרגלת בשנה וחצי האחרונה פעמיים בשבוע יוגה, העוזרת לה מאוד לנקות את הראש ולהתנתק מהיומיום. כמו רבים מהצוות שלנו, החלה סיגל להיות צמחונית בגיל 16, ובשנתיים האחרונות היא מנהלת אורח חיים טבעוני בביתה.

  סיגל, כאמור, הגיעה אלינו למדי-וט לפני שנתיים וחצי, ותוך פרק זמן קצר מאוד נהייתה אחראית האשפוז שלנו ורופאה בכירה בצוות. ומי שהביא את סיגל אלינו הוא לא אחר מאשר... כמו שוודאי ניחשתם אם קראתם הכל מההתחלה... ד״ר כפיר יזדי, חברה הטוב מהיום הראשון ללימודים במדעי בעלי החיים. כמה טוב שיש כאלו חברים שמביאים כאלו חברים...

  לפני כחודשיים נסעה סיגל לארה״ב ועברה קורס מתקדם ואינטנסיבי באנדוסקופיה וטרינרית בהנחייתו של ד״ר טוד טאמס (עמה בתמונה המחוייכת), בעל שם עולמי בתחום. הקורס כלל הן לימוד עיוני והן התנסות מעשית רבה, מקצועית ומגוונת, שכללה אנדוסקופיה, קולונוסוקפיה, ברונכוסקופיה, רינוסקופיה, אוטוסקופיה, ציסטוסקופיה ואף ניתוחי לפרוסקופיה. מתוך 16 המשתתפים בקורס, סיגל הייתה היחידה שלא הגיעה מארה״ב או מקנדה, ובשל כך, ללא ספק הייתה ״מסמר הקורס״ ונושא לשיחה... כיום, סיגל היא גם האחראית לתפעול מערך בדיקות האנדוסקופיה המתבצעות אצלנו, והיא כבר הספיקה לחלץ גרב ושיפוד עם קבבים מקיבה, מלען מאף, ולעשות בדיקות אבחוניות שונות.

  בנוסף לאנדוסקופיה, תחומי העניין העיקריים של סיגל ברפואה וטרינרית הם רפואה פנימית, חירום וכירורגיה של רקמות רכות. סיגל מעורבת ומשפיעה בכל תחום במרפאה, נהנית מהעבודה ומהתרומה שלה לרווחתם של בעלי החיים, וכמובן מהסיפוק הרב של טיפול ועזרה לחיות המחמד.


  עבור לתוכן העמוד