ידין והאוסטרלים

  ד"ר מוחמד ברנסי

  הגדל

  מוחמד נולד וגדל בטייבה, וסיים את לימודיו בבית הספר התיכון ״עתיד״ שבטייבה. כמקצועות לימוד מוגברים למד מוחמד ביולוגיה ומדעי הסביבה. מוחמד הוא הצעיר מבין שמונה ילדים – שלושה בנים וחמש בנות, כולם מתגוררים בטייבה. סבו של מוחמד שהוא בן 112 אף הוא מתגורר בטייבה, וכולנו מאחלים לו בריאות שלמה!

  כילד, פחות אהב ללמוד אך אהב מאוד את כלבי המשפחה, וכבר אז החליט שכשיהיה גדול יהיה וטרינר. לאחר סיום לימודיו התיכוניים עבד מוחמד במשך שנתיים במלצרות ובעבודות חשמל, ולכן הוא כל כך בקיא בכל מה שקשור בחשמל, בהרכבה ובתיקון של כל מה שצריך. למרות שעבד שנתיים, לא הצליח לחסוך אפילו שקל. ואם תשאלו למה? - התשובה מאוד פשוטה: מוחמד טייל ונסע הרבה במהלך תקופה זו, והספיק להיות בפראג, גרמניה, שארם א-שייך ותאילנד.

  לאחר שהבין שהגיע הזמן ללמוד, נסע מוחמד לקלוז׳ שברומניה, שם למד שש שנים בבית הספר לרפואה וטרינרית, וקיבל תואר ד״ר ברפואה וטרינרית. מוחמד נהנה מאוד במהלך לימודיו מהאווירה, מהלימודים וכמובן מחברתם של חבריו לספסל הלימודים, והוא בקשר איתם כל הזמן. גם במהלך תקופת לימודיו הצליח מוחמד לשלב לימודים והנאה, והוא ביקר, בין היתר, גם באיסטנבול, לונדון, פאריז, בודפשט, ואפילו חי ביוון שלושה חודשים! אפשר לומר שהספיק הרבה בנוסף ללימודים...

  לאחר שסיים את לימודיו, עבר מוחמד את בחינות הרישוי בארץ, והתחיל לעבוד אצלנו במדי-וט בשנה שעברה, והשתלב במהירות. במדי-וט הוא מאוד נהנה מהאווירה הנעימה ומעבודת הצוות, והוא מתעניין מאוד בכירורגיה.

  התחביבים שלו הם לטייל בעולם, לשחות, לשחק כדורסל, ולאכול טוב, בעיקר אוכל של אימא שלו, שהיא בשלנית משובחת, ועל זה אנחנו יכולים להעיד ממקור ראשון. אמא של מוחמד שולחת ארוחת צהריים לא רק למוחמד אלא לכל הצוות!

  מוחמד גם מתנדב בעמותה למען הצלת חמורים. הוא החל להתנדב שם עוד כשהיה סטודנט לווטרינריה, בזמן שהגיע בחופשות לבקר את המשפחה והחברים, והוא ממשיך להתנדב באופן קבוע מאז שחזר לארץ. העמותה מטפלת בחמורים הנמצאים בסיכון או במצוקה, ונותנת להם טיפול רפואי והגנה. כמתנדב, מוחמד מטפל במצבים של תת תזונה, הזנחה, פצעי עור הדורשים טיפול כירורגי, מבצע סירוסים, רואה הרבה מקרים אורטופדיים, וגם עוסק ברפואה מונעת, הדרכה וייעוץ וטרינרי. ולנו נותר רק להתפעל ולהעריך את כל פעולותיו להקטנת סבלם של בעלי חיים אלו.

  מוחמד נשוי לסוהא, וממש לא מזמן, הצטרפה למשפחה כמלא, התינוקת המקסימה.  

   

   

  עבור לתוכן העמוד