ידין והאוסטרלים דר סיגל אשכול

  ד"ר כפיר ריחנה

  הגדל

  כל מה שרציתם לדעת על ד״ר כפיר ריחנה

  כפיר הוא ירושלמי במקור, בוגר תיכון ״הגמנסיה העברית״ בירושלים. אמנם מתגעגע לעיר אך מוצא בחיפה הרבה קווים דומים לירושלים עם פלוס גדול שהוא כמובן חוף הים. הוא אוהב את הגיוון שחיפה מציעה מבחינת אוכל, תרבות ואווירה. כמו-כן הוא אוהב את הקירבה לטבע ואת השילוב של טבע עירוני. כבר התקבל לעבודה בהיותו כזה ״פטריוט חיפאי״... אבל לא רק בגלל זה.

  כפיר שירת כלוחם וכמפקד בגדוד גרניט של הנח"ל ועדיין משרת במילואים, כולל במבצע ״צוק איתן״, במהלכו דאגנו לו חודש ימים. הוא סיים בהצטיינות מכינה קדם אקדמית במדעי הטבע והמשיך לתואר ראשון במדעי החיים באוניברסיטה העברית בירושלים, גם אותו סיים בהצטיינות. משם היה זה אך טבעי לו להמשיך בלימודי הווטרינריה בבית הספר לרפואה וטרינרית ברחובות של האוניברסיטה העברית בירושלים, אותם סיים בשנת 2012.

  לאחר סיום לימודיו עבד מספר חודשים באזור המרכז, אך החליט להצפין, וכאמור, הוא כבר שנתיים עובד כווטרינר במדי-וט. הזמן עובר מהר כשנהנים... תחומי העניין שלו הם בעיקר כירורגיה, רפואת חירום, דרמטולוגיה והתנהגות בעלי חיים. במדי-וט הוא מרגיש כמו בית חם, אוהב את הצוות, את האהבה המוענקת לבעלי החיים המטופלים, את העובדה ששום מקרה רפואי של בעל חיים אינו נלקח כמובן מאליו, ואת הלקוחות שדואגים לבעלי החיים שלהם, ומעוניינים שיעשה הכל, על כל המשתמע מכך, על מנת לעזור ולהציל את היקרים להם.

  כפיר אוהב טבע ואוהב לטייל בארץ ובעולם. בארץ נהנה במיוחד לטייל בשביל הגולן ובמסע מים אל ים. כפיר אהב מאוד את הטרק לעיר האבודה בקולומביה ואת טרק האנאפורנה בנפאל. בנוסף, אוהב לעשות ספורט, לראות סרטים, בעיקר של  קוונטין טרנטינו, וודי אלן וגיא ריצ'י. גם ספרים הוא אוהב לקרוא בעיקר את אלו של מאיר שלו. ועל כל אלו, ידו עוד נטויה, והוא שוקל ללמוד גם ציור ופיסול בהמשך. וטרינר רב כישורים!

  ועוד סיפור נחמד על קולי, הכלבה שלו, האוהבת להצטלם איתו סלפי: קולי היא כלבה חרדתית שעברה בצעירותה דברים קשים. כפיר (השני) וסיגל הווטרינרים מצאו אותה, ובדקו אם יוכל לשמור עליה עד שיימצא לה בית. כפיר הסכים כמובן לשמור עליה, וכל היתר... היסטוריה. קולי דורשת הרבה תשומת לב, אינה מודעת לכך שהיא כלבה, ואוהבת לקלח את האורחים של כפיר בליקוקים אינטנסיביים.

  כפיר צמחוני כבר מעל 4 שנים. כנראה הכל החל לאחר ביקור בבית המטבחיים, שהוא חלק מההתנסות בשנה האחרונה של לימודי הווטרינריה.

  המוטו של כפיר כווטרינר הוא לדאוג ולטפל בכל בעלי החיים באותה צורה בה היה דואג ומטפל בקולי שלו, אילו היתה לה בעיה, ומכאן גם המוטו שלו לחיים בכלל: על כל אחד לנהוג כפי שהיה רוצה שיתנהגו אליו  - בכבוד ובהרבה סבלנות.

  מה שנכון נכון!

   

  עבור לתוכן העמוד