ידין והאוסטרלים

  ליז אלון

  הגדל

  ליז סיימה את לימודיה במגמת אומנות 15 יחידות (!) בתיכון אורט מוצקין. עיקר אהבתה בלימודים היו לימודי הצילום ותולדות האומנות. את שירותה הצבאי עשתה ליז כסמב״צית בחיל המודיעין, ועוד לפני שהספיקה להרגיש את חדוות השחרור, נקראה מיד למילואים במהלך מלחמת לבנון השנייה, ולכן נדחה לו מעט ה״טיול שאחרי הצבא״.

  אך אל דאגה, מיד לאחר מכן, נסעה ליז לתאילנד, וכל כך נהנתה, שהיא ממש מחכה לחזור לשם בהזדמנות הראשונה, ואנחנו סומכים עליה (כמו בדברים רבים אחרים) שהיא תגיע לתאילנד שוב.

  אחרי חזרתה, החלה ללמוד סיעוד וטרינרי בתכנית לימודים שלוש שנתית מטעם מכון ״מגיד״, וסיימה את לימודיה בהצלחה בשנת 2012. מיד לאחר מכן, החלה לעבוד כאחות במדי-וט.

  ליז היא האחות הוותיקה ביותר במדי-וט, ומסתבר שלימודי האומנות המורחבים בתיכון אף הם הכשירו אותה לכך ש״עבודתה  - אומנותה״. ליז אוהבת את עבודתה כאחות, הן במשמרות יום והן במשמרות לילה וסופי שבוע בחירום שלנו. עבודתה דורשת אחריות רבה, הכוללת עזרה וטיפול בבעלי החיים בחדרי הטיפולים, באשפוז ובמהלך הרדמות. ליז מתפעלת את כל הציוד במרפאה – רנטגן, מכונות הרדמה, משאבות עירוי, כל ציוד המעבדות, אנדוסקופ, מחשבים ומה לא. בנוסף לכל אלה, ליז היא גם האחראית על ניהול מלאי המרפאה ועל ההזמנות.

  כאחראית מלאי, היא יודעת בדיוק כמה יש והיכן ומכל דבר – תרופות, מזון ייעודי, קטטרים, מזרקים, מחטים, חומרי חבישה וזה רק קצה הקרחון. ומתוקף תפקידה, לא פעם היא מקבלת טלפונים באמצע הלילה. כן, כן, גם זה קורה... שלא לדבר על אינסוף מסרונים במהלך כל שעות היממה בסגנון ״ליז, תזמיני בבקשה, ליז, האם הגיע? ליז, תוכלי בבקשה...?״
  אז בפעם הבאה שאתם מתקשרים בטלפון להזמין תרופה לחיית המחמד שלכם, בין אם זו תרופה קבועה, או תרופה שיש להזמין באופן חד פעמי, תדעו שמי שאחראית לכך שהתרופה הזו תמתין לכם בקבלה היא ליז.

  ליז גם מאוד אוהבת חיות אקזוטיות, ונלהבת לדאוג ולטפל במסירות רבה בגוזלים, ציפורים, אוגרים ואפילו בנחשים. ואם תשאלו את הצוות מה ליז הכי אוהבת – ברור שתקבלו פה אחד את התשובה ״לאכול״. אוכל הוא סיבה למסיבה וחגיגה לליז. אושר ממש!

  חלומותיה של ליז שזורים באהבתה לאומנות ולטיפול בבעלי חיים, והם ללמוד פיתוח קול ולשהות תקופה ממושכת בשמורות טבע, ולטפל בחתולי הפרא שבשמורות.

  לפני כשנה התחתנה ליז דרך ארגון "משפחה חדשה", הפועל לקידום נישואים אזרחיים בישראל.

  עבור לתוכן העמוד